Induction Conditions: Difference between revisions
mNo edit summary |
added Rab5 |
||
| Line 20: | Line 20: | ||
|- | |- | ||
| GST-HRS (2xFYVE) | | GST-HRS (2xFYVE) | ||
| 10 uM | |||
| Overnight | |||
| 28C | |||
| very soluble and easy to induce. | |||
|- | |||
| GST-Rab5 | |||
| 10 uM | | 10 uM | ||
| Overnight | | Overnight | ||